Skip Navigation

ogłoszenia artystyczne, informator kulturalny

zdarzenia

mrgaleria

<p>Fontanna</p>

Fontanna

<p>Mail Us Art</p>

Mail Us Art

<p>Mail Us Art</p>

Mail Us Art

<p>Mówią o sobie</p>

Mówią o sobie

<p>Cynamon i Imbir</p>

Cynamon i Imbir

<p>Cynamon i Imbir</p>

Cynamon i Imbir

<p>Cynamon i Imbir</p>

Cynamon i Imbir

* Wyróżnienie w konkursie Wrocław w koronce zorganizowane przez Fundację OVO dla Kultury i Edukacji za pracę w technice tkackiej Fontanna. Uzasadnienie: pomysłowe wykorzystanie technik tkackich z wykorzystaniem koralików. 24 czerwca 2008 r.

* Wyróżnienie w konkursie na dramat dotyczący współczesnych problemów społecznych, zorganizowanym przez Towarzystwo Kultury Czynnej z siedzibą we Wrocławiu, za dyptyk:Lizaki w górę! i Wszyscy moi najbliżsi, których mimo wszystko kocham. Grudzień 2008 r.

*Mail Us Art Wyślij pocztą sztukę. Klasyczna akcja pocztowa polegająca na wysyłaniu pocztą tradycyjną lub elektroniczną dowolnych przykładów własnej twórczości, tym razem na adres CK "Zamek" we Wrocławiu. Zasięg: cały świat. Udział wzięło grubo ponad 100 artystów (zawodowych i amatorów), a prace 75 artystów zamieszczone zostały w pięknie wydanym katalogu. Wystawa prac w galerii CK "Zamek": 15 X 2010 - 30 XI 2010

* Szkolny Zespół Teatralny Bene Nati z Lipna, działający od 1993 roku i prowadzony przez panią magister Wandę Mróz "wziął na swój warsztat" sztukę Mówią o sobie. Od listopada 2011 roku trwają próby, był już pierwszy pokaz. Fajnie.

* Tekst Mówią o sobie zainteresował także panią Patrycję Klimczak, dyrektor artystyczną Teatru Akademickiego Uniwersytetu Szczecińskiego. Praca nad tekstem wre. Wiosną mają być widoczne jej efekty. Styczeń, rok 2012.

* Marzec 2012 r: sztuka Mówią o sobie w reżyserii Wandy Mróz, prowadzącej w Lipnie szkolny teatr Bene Nati, otrzymała nagrodę specjalną w organizowanych w Bydgoszczy I Kujawsko-Pomorskich Spotkaniach Teatralnych Zwierciadła. Poza tym była już kilkakrotnie wystawiana, zarówno dla młodzieżowej, jak i dojrzałej publiczności i odbiór przedstawienia był bardzo dobry:). Dziękuję pani magister Wandzie Mróz za realizacje, a dziewczynom za nadanie życia postaciom.

* Gdyby nie fakt, że realizacja odbyła się bez mojej wiedzy – co ociera się o naruszenie praw autorskich- cieszyłaby mnie praca nad tekstem Cynamon i Imbir i efekt końcowy w postaci spektaklu, który w czerwcu 2010 roku, o czym dowiedziałam się dopiero teraz(16.04.2012), przypadkiem przeszukując internet, przygotowała Grupa Teatralna MariaMatorzy działająca przy Centrum Psychiatrii i Psychologii „MariaMed” w Lubinie. Cieszyłabym się ponieważ cieszy mnie każde zainteresowanie moimi tekstami. Smuci mnie, że w tym przypadku nie było żadnej informacji o tym, że istnieje zainteresowanie sztuką i pytania o możliwość jej wystawienia. A tego wymaga zwykła przyzwoitość i kultura osobista.

*Teatr szkolny Bene Nati z Lipna zrealizował spektakl Ciucholand na podstawie tekstu Szmateks nasz powszedni. Komedia z drugiej ręki. Otrzymał za to przedstawienie, w reżyserii pani Wandy Mróz, wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Maski 2013". Finał Przeglądu odbył się 13 kwietnia 2013 roku we Włocławku. Organizatorami Przeglądu byli: II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Teatr Impresaryjny im. W. Gniazdowskiego. Gratuluję.

* I kolejny raz mój tekst został wystawiony bez mojej wiedzy (w marcu 2012 roku, jako Wariacja na temat...była to kompilacja tekstów różnych autorów, potem w listopadzie już jako samodzielny tekst. W tym drugim przypadku pobierano pieniądze za wstęp, a z tego co wiem jeśli wejście jest płatne, to jakieś tantiemy należą się także autorowi). I ponownie chodzi o sztukę Cynamon i Imbir. Tym razem za realizacje tekstu bez mojej wiedzy zabrał się harcerski Teatr Paradox z Warszawy. Wystawił sztukę nie podając nazwiska autora. Brrrr. Powinny, do cholery!, być przestrzegane elementarne zasady korzystania z tekstów, z myśli intelektualnej innych ludzi, tym bardziej, że są brane za darmo. Przedstawiciele Teatru Paradox się zrehabilitowali, a kontakt z nimi w celu wyjaśnienia sytuacji był szybki.

* Teatr Muzyczny Paradox z Warszawy, zaprasza 26 maja 2013 roku, na burleskę na podstawie tekstu Cynamon i Imbir.

* Pani Marzena Więcek, aktorka, reżyserka, dyrektorka festiwalu Quest Europe, reżyseruje film pod roboczym tytułem Kolekcja sukienek na podstawie tekstu Mówią o sobie.

* Film Kolekcja sukienek, do którego inspiracją był tekst Mówią o sobie ukończony. Premiera odbyła się 6.12.2015 roku w warszawskim kinie Luna.